Słodki zabójca…Czy wiecie, o czym mowa?

Słodki zabójca…Czy wiecie, o czym mowa?

Czerwiec 9, 2018 Uncategorized 0

Słodki zabójca…Czy wiecie, o czym mowa?

Mało kto zwraca na to uwagę, ale ze wszystkich dostępnych na rynku, aspartam jest najbardziej niebezpieczną substancją dodawaną do żywności. Badania wykazują, iż aspartam jest obecny w ponad 75% doniesieniach o niekorzystnych reakcjach na dodatki do żywności przekazywanych do FDA. 3/4 nieporządanych objawów spożywania pokarmów jest winą aspartamu! Jest to ogromna liczba.

Skład:
Wyróżniamy w nim trzy podstawowe związki: kwas asparaginowy, fenyloalanina i metanol. Najbardziej szkodliwy jest ten ostatni. Nikogo nie trzeba przekonywać chyba do szkodliwości alkoholu metylowego. Bezpieczna dawka dla człowieka to ok. 7,8 mg/dobę. Teraz bądźcie uważni: litr słodzonego aspartamem napoju zawiera ok. 56 mg metanolu (np. bardzo popularna dietetyczna cola)! Robi wrażenie, prawda? Liczba efektów ubocznych jest zatrważająca, są to m.in. bóle głowy / migreny, zawroty głowy, napady epilepsji, nudności, drętwienia, skurcze mięśni, przybieranie na wadze, wysypki, depresje, zmęczenie, drażliwość, częstoskurcz serca, bezsenność, problemy z widzeniem, utrata słuchu, palpitacje serca, trudności z oddychaniem, ataki niepokoju, niewyraźna wymowa, utrata smaku, szum w uszach, zawroty głowy, utrata pamięci i bóle stawów. Lista dolegliwości brzmi, jak ta, figurująca na stronie WADA, opisująca nieporządane działanie środków dopingujących. Źródła aspartamu w żywności to: multiwitaminy, guma do żucia bez cukru, rozpuszczalne kakao, leki, drinki, słodziki, napoje z herbatą, polewy, jogurt, galaretki, napoje owocowe i mleczne, napoje dietetyczne, rozpuszczalna kawa i herbata, środki przeczyszczające, mrożone desery, napoje kawowe, miętowe, odświeżacze oddechu.

Dbajmy o swoje zdrowie. Nasze samopoczucie oraz kondycja zależy w ogromnej mierze od tego co spożywamy. Organizm, spożyte składniki, przetwarza, transformuje i przebudowywuje nimi wszystkie swoje komórki.

Powiedzenie: ‚Jesteś, tym co jesz’ (ang. You are what you eat) jest w 100% prawdziwe. Zwracajcie więc uwagę na produkty zawierające aspartam i darujcie je sobie, dbajcie własne ciało.

Bibliografia:
Gold M.D. „Nexus” 2/1998

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *