MASAŻE LECZNICZE

Masaż leczniczy:

Zalecany przy przewlekłych napięciach i bólach mięśniowych. Łagodzi i usuwa dolegliwości takie jak: sztywność karku, wzmożone napięcie w obrębie obręczy barkowej, bóle dolnego odcinka kręgosłupa, wzmożone napięcie mięśni kończyn dolnych.

Najlepsze efekty przynosi wykonywany w seriach.

Masaż leczniczy łączy techniki zaczerpnięte z masaży: klasycznego, tkanek głębokich oraz terapii punktów spustowych. Wymagają dużej precyzji oraz wolnego tempa pracy. Siła masażu dostosowywana jest indywidualnie.

Opis technik stosowanych w trakcie masażu leczniczego:

Masaż tkanek głębokich – celem jest rozluźnienie oraz zwiększenie ruchomości układu powięziowego oraz tkanek głębokich. Skutecznie pomaga w rozpracowaniu zrostów mięśniowych powstałych w wyniku wzmożonego napięcia. Poprawia krążenie, elastyczność, ukrwienie tkanek i mięśni oraz zwiększa zakres ruchu w stawach. Masaż odbywa się z minimalnym użyciem oliwki lub kremu. Powolne, dokładne ruchy umożliwiają rozluźnienie głębszych warstw, nie powodując odruchu obronnego napięcia mięśni u pacjenta.

Terapia punktów spustowych (trigger points) – polega na zastosowaniu ucisku i głębokich ruchów w problematycznych miejscach (bolesnych i promieniujących) najczęściej w obrębie mięśni i powięzi. Ból promieniujący z aktywnych punktów spustowych porównywalny jest i często mylony z dolegliwościami typu rwa kulszowa czy dyskopatia.

Cele masażu leczniczego:
– usunięcie bólu,
– zwiększenie elastyczności i odżywienia tkanek,
– likwidacja punktów spustowych bólu,
– poprawa ukrwienia, przyspieszona regeneracja tkanek.

Dla kogo?
– dla osób, prowadzących siedzący tryb życia, narażonych na przeciążenia,
– dla osób ze schorzeniami takimi jak: dyskopatie,
– rwa kulszowa,
– rwa barkowa,
– dolegliwości bólowe kręgosłupa,
– łokieć tenisisty,
– łokieć golfisty,
– napięciowe bóle głowy.

 

REZERWUJ TERMIN   POWRÓT

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
MASAŻE HOLISTYCZNE